zavřít

Adele porazila Amy Winehouse v prodeji alb

- Magazín autor: red

Po 45 týdnech v první příčce britské hitparády se album 21 od zpěvačky Adele stalo nejprodávanější deskou v Británii za poslední století. Adele tím pádem předběhla i desku Back to Black od Amy Winehouse z roku 2006.

Ke svému nedávnému úspěchu v Grammy, kde Adele získala 6 nominací, se zpěvačka zapsala do historie svým albem 21. Podle oficiálních tabulek společnosti OCC (Official Charts Company) se jich prodalo již přes 3,4 miliónů kopií. Kandidátovi na album roku se daří i v Americe, která je považováná za největší hudební trh na světě.

V srpnu po tragické smrti Amy Winehouse se její album Back to Black (2006) opět vyšplhalo na první příčku v prodeji se svými 3,26 milióny kopiemi. Předběhlo tak i album Back to Bedlam od Jamese Blunta z roku 2005, kterých se prodalo 3,25 miliónů.

V roce 2009 Adele poprvé uvedla světu své album 19 – její věk v té době. Album jí dosadilo na první příčku britské hitparády a získalo mnoho dalších cen a chvály kritiků. Dlouhou dobu se zdálo, že je Adele pouze jedna z mnoha londýnských nově objevených talentů. Zpěvačka ovšem prokázala svůj talent, když uvedla své album 21, které jí dostalo na absolutně jinou úroveň.