zavřít

7 nejvíce nenáviděných kapel

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

V neděli 18. září večer se davy fanoušků popmusic dočkají dalšího pražského koncertu globálně slavné formace. Po nášupu z letních festivalů tentokrát ovšem přijde řada na kontroverzní skupinu Nickelback. Jakkoliv se najde mnoho jejích příznivců, Nickelback se rovněž povážlivě často umisťuje i v žebříčcích nejvíce nenáviděných kapel. Jeho členové se naštěstí mohou uklidňovat tím, že v tom nejsou sami!

Metallica

Pomineme-li skutečnost, že pro mnoho fanoušků nehraje Metallica zrovna moc metal, ale spíše hardrock, nenávist vůči kapele pramení ze sestupné tendence poslední série alb. V posledních několika letech od alba Death Magnetic o kapele není ani vidu, ani slechu.

Metallica

Blink 182

Výraz pop a punk k sobě nejdou o moc víc než stejné póly magnetu. Kočkopsí vlnu poppunku v 90. letech představoval zejména Blink 182, jež se velmi rychle stal tradiční chlapeckou kapelou a parodií sebe sama. Loni v lednu formaci opustil dokonce i její zakladatel Tom DeLonge.

Blink 182

Limp Bizkit

Vedle jednoho z nejabsurdnějších názvů v historii muziky si Limp Bizkit získal špatné jméno hlavně pro proměnlivost názorů svých členů, zejména frontmana Freda Dursta. Když totiž jeden navenek ukazuje drsnou fazónu nenávidící popmumsic, a pak si hodí duo s Christinou Aguilerou, na přesvědčivosti to zrovna nepřidá.

Limp Bizkit

One Direction

Zaměnitelné chlapecké kapely to měly vždy těžké - na jedné straně davy fanynek, na druhé straně všichni ostatní. One Direction měl pouze smůlu, že v poslední dekádě jde o zřejmě nejzapamatovatelnější podobnou formaci - jako hromosvod tak archetypální nenávist vůči kapelám nadesignovaným producenty padá především na její hlavu.

One Direction

Creed

Na solidní bronzovou příčku s přehledem dosáhla post-grunge formace Creed založená v roce 1993. Devadesátkový hit bojuje nejen kvůli vyšumění grunge vlny a sebedestruktivních tónů recitovaných Scottem Stappsem, ale především množinou pozdějších zaměnitelných songů.

Creed

U2

Dost možná nejúspěšnější kapela ze všech zdejších má ve své minulosti stále co nabídnout. Později se však přejedl jak její hudební styl, tak především neustálé poučování světa z úst nejvyšší morální autority jménem Bono Vox. Sáhněte si sami na srdce, kdy z U2 naposledy vyšel zapamatovatelný cajdák? Pomůžeme vám - byl to Beautiful Day z roku 2000.

U2

Nickelback

S přehledem nejvíce nenáviděný je však mnohými právě Nickelback. Opakující se písničky vykrádající sebe sama a katalogová vyvoněnost v první řadě kontrastují s deklarovaným hraním "rocku". Proti jenom málo kapelám vnikaly petice volající po zrušení jejich koncertu.

Nickelback

Tagy: kuriozita hudebni skupina

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku