zavřít

7 herců, kteří pro své filmy prošli velkou fyzickou změnou

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Od tohoto čtvrtka vtrhnou do kin Strážci galaxie Vol. 2! Pokračování populární sci-fi komiksárny slibuje přinést téhož více – to však není jediná zajímavost s filmem spojená. Jak možná víte, kdysi notně cvalíkovský Chris Pratt se pro svou kosmickou roli nebál nabrat pořádných pár kilo svalové hmoty. Podobné metamorfózy jsou ovšem mezi herci stále častější - vybrali jsme nejslavnější z nich.

7) Matt Damon

Dnes je sice Damon slavný pro své filmy, v nichž neustále potřebuje zachraňovat, víc jak dekádu nazpět ale platil za někoho, kdo se na své role připravuje nejen duší, ale i tělem. V Odvaze pod palbou působil jako chřastítko, jeho akční role Jasona Bourna z něj udělala středně namakaného agenta, pro komedii Informátor si zase nechal narůst panděro.

Matt Damon a jeho proměny

6) J. K. Simmons

Dost možná největším metamorfujícím matadorem se však v brzké době stane 61 let starý J. K. Simmons, který masivně přibírá svaly pro svou roli komisaře Gordona v Justice League. Simmons známý třeba z původní trilogie Spiderman si již dlouho užívá pověst prvotřídního herce, až doposud to však u něj jaksi platilo bez proměny v klon Arnolda Schwarzeneggera.

J. K. Simmons - Justice League

5) Jake Gyllenhaal

Postavu si jako ponožky mění i Jake Gyllenhaal. Kdysi slavný pro své role náctiletých podivínů, Jake mnohé překvapil, když si vytvořil fortelnou muskulaturu pro Prince z Persie - jenom aby ji pak shodil pro o čtyři roky pozdějšího Slídila - jenom aby poté pro Bojovníka nabral ještě větší figuru!

Jake Gyllenhaal zdroj: Archiv

4) Natalie Portman

Nutno zmínit, že princezna Hollywoodu Natalie Portman oproti svým kolegům - bohužel či naštěstí - nikdy nepřibrala desítky kilogramů svalů ani tuku. Pro svou Černou labuť se však v roce 2010 proměnila do typicky šlachovité baletky, která její tradičně šlachovité postavě dodala na extrémní hubenosti.

Natalie Portman - Černá labuť zdroj: Archiv

3) Charlize Theron

To její kolegyně Charlize Theron šla ve své proměně už mnohem dále. Theron se původně proslavila jako lehce exotická hvězdička v rolích překrásných žen - v roce 2003 proto všem shodila čelisti, když se pro oscarové drama Zrůda nebála (s pomocí maskérů) ukázat jako velmi antisexuální vražedkyně. Kila navíc byla při tom samozřejmostí.

Charlize Theron

2) Matthew McConaughey

Ještě pár let nazpět byl Matthew McConaughey považován za divného a mnohými diváky nenáviděného patrona. Dnes je už pouze divný. Ke cti je mu totiž nutno připsat, že McConaughey se pro své role umí notně obětovat. Jako původně herec nezávislých filmů, a poté dobrodružných blockbusterů se totiž v poslední době vyprofiloval do pozice někoho, kdo se nebojí shodit kila svalů, jenom aby jako v Klubu poslední naděje působil autentickým dojmem někoho, kdo skutečně umírá.

Matthew McConaughey - Klub poslední naděje zdroj: Archiv

1) Christian Bale

Nekorunovaným králem proměn však nejspíše navždy bude Christian Bale. Mezi áčkovými herci jde totiž o jediného matadora, který je s to jeden rok zahrát nabušeného Batmana, aby pár měsíců poté sehrál vyžle ve Fighterovi, poté opět nabral váhu na Batmana, a následně pro změnu přibral desítky kilogramů pro Špinavý trik.

Christian Bale zdroj: Archiv

Tagy: herečka herec

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku