zavřít

7 celebrit, o kterých jste si mysleli, že jsou Američany (ale nejsou)


Letní šňůra koncertů slavných zpěváků pokračuje - v úterý 26.7. totiž poctí Prahu svou přítomností samotná R&B-popová děva Rihanna. Ačkoliv je tato zpěvačka nejslavnější ve Spojených státech, pro mnohé bude možná překvapivé, že původně pochází mimo Severní Ameriku. A není jediná! Celá řada “amerických” celebrit i politiků se narodila mimo svou nynější “druhou vlast”. U sedmi z nich jste to možná nečekali.

zdroj: Profimedia.cz

Ryan Gosling

Jeden z nejpopulárnějších současných amerických herců, kolem jehož charisma a svůdnosti koluje celá série vtipů a memů, je ve skutečnosti původem Kanaďan. Jistě, Gosling se řadí mezi bohatý počet podobných kolegů z anglofonní části Kanady, u Goslinga je však geneze jeho původu ještě složitější – narodil se totiž v Ontariu jako syn frankofonního otce a do Spojených států se jeho rodina přestěhovala až, když mu bylo 12 let. Bilingvální průprava rodičů mu přišla vhod, když začal s hereckou kariérou.

Ryan Gosling  

Rihanna

Když už jsme nakousli Rihannu, sluší se vysvětlit i její kořeny. Zpěvačka sama se narodila jako Robyn Rihanna Fenty na karibském Barbadosu. Její domovinou bylo město Saint Michael o přibližné velikosti Olomouce. Poměrně dlouho žila v jenom o pár tisíců větším Bridgetownu, kde spolu se svým drogově závislým otcem na ulici prodávala oblečení. Na ostrově ji teprve v roce 2003 objevil americký hudební producent a přemluvil pro účast v projektu Destiny's Child. Zbytek už je historie.

Rihanna

Charlize Theron

V Americe našla svůj domov i půvabná herečka Charlize Theron, narozená původně v Jihoafrické republice. Také ona má pohnuté dětství – dokonce ještě více než Rihanna jako dcera drogově závislého násilníka. Charlizin otec byl totiž alkoholik, který její matku fyzicky napadal, v roce 1991 byl zabit její matkou. Soud situaci vyhodnotil jako nutnou sebeobranu. Charlize později v 16 letech získala modelingový kontrakt, který ji katapultoval vstříc světu, rok na to pak přesídlila trvale do Spojených států.

Charlize Theron

Alexander Skarsgard

Jak naznačuje jeho příjmení, Alexander Skarsgard je původem ze severu Evropy. Narodil se ve Stockholmu a je nejstarším synem jiného slavného herce, Stellana Skargarda. Dlouho tak kráčel v jeho šlépějích a již v dětství se stal národně známým hercem, mezi 13 a 20 lety však řemeslo opustil. Později navázal rovnou přestěhováním do New Yorku. Od té doby se znovu proslavil celou řadu "drsně-amerických" včetně mariňáka v seriálu Generation Kill, majitele baru v Pravé krvi a nejnověji i britsko-americkou figuru Tarzana!

Alexander Skarsgård

Kiefer Sutherland

Když už jsme však u amerických hrdinů, rovněž v případě Kiefera Sutherlanda je jeho původ komplikovanější. Syn Donalda Sutherlanda, slavného herce kanadského původu, se totiž původně narodil v Anglii. Jeho kmotrem je dokonce kanadský politik skotského původu - ostrovní kořeny jsou tedy velmi silné. Do Ameriky se jeho rodina přesunula v průběhu 70. let z Kanady. Je to paradoxní, protože Jack Bauer je vzdor svému německy znějícímu jménu jedním z nejvýznamnějších fiktivních špionů posledních dekád. Zatímco u jeho kultovního předchůdce 007 je však ne-britský původ na obtíž, v případě Kiefera Sutherlanda ničemu nevadí.

Kiefer Sutherland

Milla Jovovich

Až z druhé strany železné opony utekla Milla Jovovich, narozená původně jako Milica Bogdanovna Jovovich v ukrajinském Kyjevě, tehdy součástí Sovětského svazu. Aby toho nebylo málo, nejenže její matka byla etnická Ruska, ale její otec pro změnu zase Srb. Rodina utekla z východního bloku z politických důvodů v roce 1980 do Londýna a po rozvodu se Milla dostala až do Los Angeles. Odtud už nebylo daleko ke kariéře modelky, z níž Milla promptně přesedlala na hereckou dráhu.

Mila Jovovich

Elon Musk

Po baterii herců však seznam zakončíme docela jiným oborem. Podnikatel, inženýr a vědecký nadšenec Elon Musk je dnes jméno, které si mnozí spojují s novými technologiemi na poli amerických vozů, vlaků i raket. Elon Musk se však, podobně jako Charlize Theron, narodil v Jihoafrické republice. Jeho výhodou však byla matka kanadského původu - když tak jako mladý snílek odešel studovat do Kanady, občanství jeho matky mu zajistilo zároveň i získání kanadského občanství. Musk nejprve studoval v Ontariu, pět let na to se však přesunul do Kalifornie. Sedm let na to pak získal i americké občanství - tou dobou už však platil za hodnotného a bohatého byznysmena.

Elon Musk


Osobnosti a filmy v článku