zavřít

6 největších fanoušků mezi slavnými herci

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Nejdrsnější superhrdina je zpět. Již tento čtvrtek jde do kin krutopřísný Deadpool 2, který korunuje dlouhý boj jeho představitele Ryana Reynolse o to, aby mohl tento komiks natočit s eRkovou nepřístupností. Reynolds tak učinil především proto, že má postavu Deadpoola upřímně rád – není však jediným fanouškem mezi slavnými herci. Znáte další z nich?

zdroj: Cinemart

6) Rosario Dawson

Není mnoho hereček, které se můžou pochlubit tím, že umějí Klingonsky. Rosario Dawson je však rozhodně jednou z nich. Herečka z nuzných poměrů, která se k filmu dostala jako slepá k houslím, když si ji na ulici jedné z chudinštějších čtvrtí Manhattanu vyhlédl režisér sociálního dramatu Kids, je především samozvanou trekkie nebo fanynkou Star Treku. Ne tedy, že by po večerech četla Hamleta v Klingonštině (ano, ten opravdu existuje!), Rosario se však z dlouhé chvíle a lásky ke Klingonům naučila několik klingonských frází, které čas od času vybalí v nějaké talkshow.

Rosario Dawson - Bohémové (2005) zdroj: Sony Pictures

5) Simon Pegg

Chcete získat roli v populárním filmovém trháku, ale nechce se vám zároveň obtěžovat s castingem? Snadná pomoc - stačí být fanoušek. Simon Pegg si jako komediální herec vybudoval kariéru na tom, že je obrovský geek do všeho, co souvisí s hrami, sci-fi i fantasy. Když tak J.J. Abrams hledal Scottyho pro svůj rebootovaný Star Trek z roku 2009, vytočil při hledání typického Brita Peggovo číslo automaticky. Pegg okamžitě nabídku přijal - prý by byl ochotný za svou roli ve Star Treku Abramsovi i zaplatit. Pravda, Scotty je sice Skot, a Pegg je Angličan - i to je ale pořád blíže Edinburgu než James Doohan, původní Scottyho představitel. Ten by totiž Kanaďan.

Simon Pegg - Star Trek: Do neznáma (2016) zdroj: Cinemart

4) Henry Cavill

Zatím poslední představitel Supermana jménem Henry Cavill se na svou roli Muže z oceli připravoval snad až příliš vehementně... nikoliv jenom v posilovně, ale také skrze načítání "zdrojové látky". Cavill se přímo ponořil do starších vydání Supermana a specificky citoval svoji oblibu v "komunistické" variaci Kal-Ela z komiksu Red Son (2003), klíčovou kapitolu komiksové historie Death of Superman (1992) a několik dalších. Když zrovna nelistuje komiksy, Cavill za starých časů nadšeně hrával i World of Warcraft. Jak je na tom jeho herní já v poslední době, však již není známo.

Henry Cavill - Muž z oceli (2013) zdroj: Warner Bros. CZ

3) Maisie Williams

Představitelka Aryii Stark ze seriálu Hra o trůny si u fanoušků vysloužila oblibu nejenom za svůj herecký přednes narušené vražedkyně, ale také za chuť, s jakou mluví a vystupuje mimo seriál. S gustem si střihla roli v seriálu Pán času (alias Doctor Who), účastní se také fanouškovských conů, to celé aniž by tu zrovna propagovala některé ze svých děl. Je prý velkou fanynkou komiksů a v dětství byl jejím vzorem sám Spider-Man. Zúčastnila se s vlastním kostýmem také slavného Comic-Conu, ačkoliv tady lze pochybovat, zdali u fanoušků nenarazila. Její oděv se totiž sestával z recyklovaných stránek komiksových sešitků...

Maisie Williams - Hra o trůny (2017) zdroj: Home Box Office (HBO)

2) Freddie Prinze Jr.

Tvář Freddieho Prinze Jr. se proslavila zejména v 90. letech, v poslední dekádě se tato někdejší mladistvá hvězdička přesunula spíše k dabování animovaných filmů a seriálů, mimo jiné i Star Wars Rebels. Prinze působil svého času spíše jako prototyp "hezouna" na způsob mladého Leonarda DiCapria. To však byla chyba jako ryba. Prinze totiž platí za upřímného a vokálního fanouška fantastiky. Krom toho, že sbírá komiksy, není ani jeho role ve Star Wars Rebels náhodná. Rovněž si s gustem namluvil postavu ve hře Mass Effect 3, a aby nezůstal pozadu, rovněž kolem ní omotal další animovaný film. Když v jednom z promo videí použil "zastaralý" výraz japanimation pro anime filmy a popudil tak vůči sobě některé fanoušky, natočil jim omluvné video, kde se kaje s tím, že se o tenhle žánr zajímal jako mladé pískle. A tehdy mu prý jinak neříkali.

Freddie Prinze Jr. - Taková normální holka (1999) zdroj: 1999 Miramax

1) Ryan Reynolds

Jedním z nejaktivnějších současných fanoušků je však sám Ryan Reynolds, hvězda prvního i druhého Deadpoola. Reynolds byl v minulosti v nelibosti mimo jiné i za to, že ztvárnil Deadpoola v nevyvedeném X-Men Origins: Wolverine. Stejně tak nebyl kladně přijat ani jeho Green Lantern. Teprve v Deadpoolovi se však ukázalo, že Reynolds se po celé roky jako zavilý fanoušek snažil protlačit jméno Deadpool před kamery tak, jak by si zasloužilo. Reynolds si první film doslova vydupal ze země. Skutečnost, že nejenže uspěl, ale dokonce mohl natočit pokračování, je jedním ze nejlepších happy endingů, které nám Hollywood v posledních letech naservíroval.

Ryan Reynolds - X-Men Origins: Wolverine (2009) zdroj: Bontonfilm CZ

Tagy: fanoušci film herečka herec

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku