zavřít

5 nejslavnějších dlouhotrvajících nenávistí mezi celebritami

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Všechny celebrity jsou si rovné, ale některé jsou si rovnější. I když se pohybují ve stejném prostředí a žijí ze stejné slávy, mezi mnohými celebritami panuje skoro až vražedná nevraživost. Několik dlouhodobých sporů dokonce vstoupilo do historie popkultury. Znáte ty největší z horkých, slavných hlav?

Chuck Lorre a Charlie Sheen

Chuck Lorre a Charlie Sheen , zdroj: Profimedia

George Takei vs. William Shatner

Kapitán Kirk a kormidelník Sulu byli možná věčnými přáteli v seriálu a filmové sérii Star Trek, na veřejnosti se však jeden o druhém vyjadřují daleko méně kamarádsky. Takei tak kritizoval Shatnerovo egomaniactví slovy, že "se s ním poněkud obtížně pracuje", Shatner zase zesměšňoval Takeiho slovy o psychóze.

Spor v poslední době vykulminoval v přestřelky po internetu poté, co Takei nepozval Shatnera na svou svatbu. V reakci na Takeiho otevřenou homosexualitu mu Shatner v podstatě odpověděl, že jeho osobní život stejně nikoho nezajímá.

George Takei George Takei, zdroj: Archiv William Shatner William Shatner, zdroj: Archiv

Mel Gibson vs. Joe Eszterhas

Jakkoliv dnes není Mel Gibson po úniku svých telefonátů bývalé manželce a šňůře problémů považován zrovna za vrchol stability, jeho spor s Joe Eszterhasem, scénáristou Umučení Krista, platí za skutečně výživné téma. Oba někdejší spolupracovníci se rozešli ve zlém v roce 2009, při práci na dalším filmu ze starověku. Eszterhas slavně v otevřeném, devítistránkovém (!) dopise, Gibsonovi vytknul jeho nepokrytý antisemitismus a konspirační rétoriku. Gibson opětoval palbu nařčením ze lží a shazováním kvality Eszterhasových scénářů. Dvojka k pohledání. 

Mell Gibson Mell Gibson, zdroj: Archiv Joe Eszterhas Joe Eszterhas, zdroj: Archiv

Kanye West vs. Taylor Swift

Sporů mezi hudebními performery je tolik, kolik zpěváků chodí po Zemi. V moderní době dost možná nejdelším je však ten panující mezi Kanye Westem a Taylor Swift. Prvním výstřelem bylo Westovo slavné přeseknutí děkovačky Taylor Swift na cenách MTV před sedmi lety, kdy ji v podstatě vytrhl z ruky mikrofon a řekl, že vítězství mělo patřit Beyoncé. Od té doby jsou spolu na ostří nože.

Navzdory občasným omluvám a přestřelkám na sociálních sítích naposledy letos West zčeřil vody písní, v níž deklaruje, že by mohl s Taylor Swift mít sex. Právník Swift ovšem dementoval, že by jeho klientka k poněkud nevkusnému využití jejího jména dala svolení. Nicméně, pravdou je, že táhnoucí se dlouholetý spor dost možná stojí i za podstatnou částí jejich popularity, a tak i prodejem alb...

Kanye West Kanye West, zdroj: Archiv     Taylor Swift Taylor Swift, zdroj: Archiv

 Charlie Sheen vs. Chuck Lorre

Zpátky ve filmovém, respektive televizním světě platí za notoricky nesourodý pár i dvojice Charlie Sheen a producent Chuck Lorre, tvůrce odpovědný za seriály jako je Teorie velkého třesku či Dva a půl chlapa. Právě spolupráce obou mužů vyvrcholila v druhém jmenovaném táhlým sporem a vyhazovem Sheena ze seriálu, tím však kauza neskončila.

Nejnověji ji oživil sám Lorre, když ve finále Dvou a půl chlapa oživil Sheenovu postavu, jenom aby ji o několik sekund poté zabil padajícím piánem. Poslední sekundy sitcomu tak byly doslova ztělesněním vzájemné rivality. Nejpozději v okamžiku, kdy Charlie Sheen o Lorrovi v reakci na to řekl, že se chová "nedospěle", bylo všem jasné, že povaha jejich vztahu bude ještě náramně komplikovaná.

Charlie Sheen zdroj: Profimedia.cz Chuck Lorre Chuck Lorre, zdroj: Archiv

Harry Houdini vs. Sir Arthur Conan Doyle

Ačkoliv začínali jako přátelé, slavný iluzionista Harry Houdini a spisovatel stojící za příběhy Sherlocka Holmese Sir Arthur C. Doyle se brzy stali nepřáteli na život a na smrt. Jablkem sváru byl přitom jejich pohled na svět - Doyle se totiž v pozdější fázi svého života přimknul ke spiritualismu, za což ho Houdini neopomněl veřejně zesměšňovat v novinách i svých vystoupeních.

Vyvrcholením jejich rivality byla snaha Doyla kontaktovat Houdiniho ducha. Poté, co ze zjevných důvodů jeho seance selhala, Doyle za viníka označil Houdiniho posmrtnou tvrdohlavost!

Harry Houdini Harry Houdini, zdroj: Archiv Sir Arthur Conan Doyle Sir Arthur Conan Doyle, zdroj: Archiv

Tagy: nenavist nepřátelství

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku