zavřít

4 slavní komici, jejichž první díla byla neskutečně trapná

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Každý nějak začínal – a platí to nejen pro ty, kteří nešiky navždy zůstali, tak i pro ty, kdo se nakonec vyloupli do krásy. Poznejte čtyři slavné komiky, jejichž počátky měly k zábavě daleko.

zdroj: Profimedia

4) Zach Galifianakis měl skutečnou talkshow

Fousatý komiks proslavený sérii Pařba v… se krom filmové série na internetu ponejvíce proslavil svou „talkshow“ Between Two Ferns. Do té si Zach zve nejslavnější celebrity (vrcholem byl zřejmě prezident Obama), které zpovídá schválně tak otřesným způsobem, že je zábava na to pohledět.

O to víc je vtipnější, že měl Zach v minulosti vlastní „tradiční“ talkshow – včetně živého publika a bez (nezáměrně) trapných momentek. Výsledek byl vlastně tak průměrný, že jej lze nazvat přinejlepším nudou – pro lidi zvyklé jenom na Between Two Ferns však půjde dozajista o překvapivou připomínku, jak „normálně“ může tenhle komik vypadat.

3) Patton Oswalt hrál v šíleném sitcomu o nerdech

Komik Patton Oswalt je dnes slavný jak pro svůj infantilně-inteligentní humor, tak i zakulacenou postavu. Není nejmenších pochyb o tom, že Oswalt patří mezi milovníky geekovské kultury jako takové – a nejen kvůli tomu, že si zahrál tajného agenta v Agentech S.H.I.E.L.D. Přesto je poněkud bizarní jej vidět hrát v sitcomu Super Nerds z roku 2000.

V éře dávno před příchodem Teorie velkého třesku byl Super Nerds jedním z prvních pokusů natočit dílko motající se kolem rostoucího kulturního fenoménu. Bohužel, Super Nerds byli ve svém (nepřijatém) pilotu natočeni super špatně. Jak moc? Představte si Teorii velkého třesku, ale utlumte její vtipy a do role všech postav dosaďte charaktery chovající se jako Sheldon.

2) Stephen Colbert byl zpravodaj pro Good Morning, America

Zatímco Zach Galifianakis se z klasické talkshow dostal pryč, Stephen Colbert se jí naopak proslavil – Colbert sice okořenil formát vlastním přídavkem, jeho netradiční humor ale funguje právě díky tomu, že působí dojmem zcela normální talkshow. Tedy, než Colbert otevře pusu. Snad jde o něco daného jeho počátky. Colbert byl totiž svého času běžný reportér, a neměl své řemeslo příliš v lásce.

Výborně je to vidět v jistém ranním segmentu Good Morning, America z roku 1997, kdy Colbert přinesl zprávu o obskurně komplexní mašině (tzv. Rube Goldberg machine) na Purdue University. Kanál ABC potřeboval někoho, kdo nonsencuální zprávu podá vtipným způsobem – namísto toho je ale reportáž sledem existenciálního nihilismu, který působí dojmem, že Colbert v přímém přenosu spáchá sebevraždu.

1) David Letterman zkonil, na co sáhl

Jenom těžko by se mezi moderátory talkshow hledala větší legenda, než je David Letterman. Faktem ale je, že na svůj úspěch musel Letterman čekat povážlivě dlouho. Na co totiž sáhl, v tom byl zpočátku otřesný.

Nejprve se snažil prorazit jako radiový moderátor, ale přišel o práci, protože ho nebavilo tradičně čekat, než hudba přestane hrát. Mezitím si jako scénárista životopisných klipů z objektů svých scénářů stále tropil vtipy. Později to zkusil jako moderátor zpravodajství, ale ani tady si neodpustil nemontovat do informací banální vtipné dodatky. Vrcholem byl klasický rozhovor na závodě Indy 500 – kde se závodníka (právě po jeho nehodě) formule seriózně zeptal, proč je na dráze takový provoz!

Paradoxně právě jeho nátura, kdy nebral nic vážně, mu o roky později dopomohla k vlastnímu pořadu – a v tom se stal jedničkou.

Tagy: komici

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku