zavřít

4 celebrity, které se vrátily k normálnímu životu

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Při vyslovení pojmu celebrita si skoro každý vybaví opulentní život a zajištění až nadosmrti. Jsou však i celebrity, které se více či méně zřekly své bavičské dráhy a dokázaly se vrátit k relativně normálnímu řemeslu. Které to jsou?

zdroj: Profimedia

4) Peter Weller se stal vědcem

Pokud má někdo tvář Robocopa, můžete vzít jed na to, že jej devět z deseti náhodných kolemjdoucích bude považovat za krutého pořízka, jemuž je radno se vyhnout. Peter Weller sice po sehrání Robocopa nepověsil dráhu zcela na hřebík, rozhodně však co do herecké prominence ustoupil. Našel se totiž jiný smysl života - studium!

Weller se zamiloval do bádání na poli italské starověké a antické estetiky a v daném oboru získal i americký ekvivalent magisterského titulu. Tím však ani zdaleka neskončil. Dnes se i ve svém požehnaném věku jako doktorand věnuje renesančnímu umění na University of California.

RoboCop - Peter Weller zdroj: Bontonfilm

3) Tom Selleck se stal farmářem

Mastodontní knír Toma Sellecka ze seriálu Magnum byl za Velkou louží stejným symbolem 80. let jako stíhačka F-14 nebo kokain. Selleck sám byl ostatně prohlášen za sexsymbol své éry! Z podobného celebritovského Olympu se těžko šplhá výše, a tak se Selleck jednoho dne rozhodl, že za peníze získané z honorářů raději v Kalifornii koupí rozměrnou farmu a vydá se vstříc zemědělství.

Původně si na ranči samozřejmě dopřál i tenisového hřiště a helipadu, nakonec tu však na 10 hektarech pěstuje avokádo. Selleck se sám nechal slyšet, že v zasetí semínek do země a sledování jejich růstu je cosi vrchovatě "sexuálního", pro zalévání svých metaforických dětí se tak nebál ani při nedávném suchu porušit zákon a sehnat si extra cisternu s vodou ze sousedního okresu, za jejíž využití později zaplatil pokutu v řádu 21 tisíc dolarů.

Magnum - Tom Selleck zdroj: MCA/Universal Pictures

2) Freddie Prinze Jr. se stal producentem wrestlingu

Nutno přiznat, že život producenta WWE není třeba nezbytně považovat za dokonalý příklad "běžného smrtelníka". Freddie Prinze Jr. však v minulosti platil za globální hereckou celebritu, která měla na kontě bijáky jako Tajemství loňského léta, podobná změna kariéry je tak přesto poněkud překvapivá.

Po jistém ústupu své slávy z přelomu milénia se Freddie, toho času již velký wrestlingový fanoušek, účastnil zápasu, při němž se krátce také chopil mikrofonu a řekl pár vtípků. Dostal se do hledáčku producentu pořadu Shackdown, slovo dalo slovo a nakonec Freddie skončil jako nový scenárista. Odtud nebylo daleko od produkování vlastního pořadu. Dnes notně namakaný Freddie Prinze Jr. má tak sice velmi daleko do svého někdejšího romantického já, je ovšem poněkud nepřekvapivě mnohem spokojenější!

Tajemství loňského léta - Freddie Prinze Jr. zdroj: 1997 Columbia Pictures

1) John Carpenter se stal... hráčem videoher

Snad s výjimkou Alfreda Hitchcocka je John Carpenter nejvlivnějším režisérem hororové historie. Na triku má filmy jako Věc či Halloween, které jsou inspirativními a nepřekonanými bijáky dodnes. Možná i vy jste se tak již zamýšleli, co legendární režisér vlastně dělá dnes? Inu, hraje videohry.

Carpenter, nyní skoro sedmdesátník, hraje skoro pořád nejrůznější typy her od starého Sonica po nejnovější díly Borderlands. Mohlo by se zdát, že jen sbírá materiál pro vlastní kariéru na herní dráze - Carpenter však prý o mechanikách her vůbec nepřemýšlí a médium si prostě užívá jako uživatel. Prý se jednoduše danými hrami jenom nechá s gustem pohltit.

James Woods, Daniel Baldwin, John Carpenter zdroj: 1998 Columbia Pictures

Tagy: herec

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku