zavřít

10 nejbohatších lidí světa 2017

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Víte, kteří lidé byli nejbohatší v roce 2017? Do čela žebříčku největších boháčů světa se v říjnu 2017 dostal zakladatel a výkonný ředitel portálu Amazon.com. Přeskočil tak Billa Gatese, který si první pozici držel vůbec nejdéle ze všech.

Nejbohatší lidé světa 2017

Nejbohatší lidé světa 2017,zdroj: vlastní

1. Jeff Bezos

Společnost: Amazon

Majetek: 109 mld. USD

Jeff Bezos je americký podnikatel, zakladatel, prezident a výkonný ředitel amerického obchodního portálu Amazon.com. Narodil se roku 1964 v Novém Mexiku. V roce 1993 se Bezos oženil a s manželkou má čtyři děti. Roku 1994 založil ve své garáži společnost Amazon.com, zabývající se zpočátku pouze prodejem knih. Od října 2017 je nejbohatším mužem světa. Více.

Jeff Bezos

2. Bill Gates

Společnost: Microsoft

Majetek: 86,00 mld. USD

Bill Gates je spoluzakladatelem a předsedou představenstva společnosti Microsoft. Patří mezi nejbohatší lidi na světě. Narodil se roku 1955 ve Washingtonu, a nebyl vždy takovou osobností jako dnes. Byl to plachý nešikovný teenager, ale prokázal enormní nadání pro matematiku a logiku. Po střední škole se rozhodl stát se právníkem, a dnes je to multimiliardář a tahoun americké ekonomiky. Více.

Bill Gates

3. Warren Buffett

Společnost: Berkshire Hathaway

Majetek: 75,60 mld. USD

Warren Buffett  je americký miliardář, investor, obchodník a filantrop. Narodil se roku 1930 v americkém státě Nebraska. Je přezdíván jako Věštec z Omahy či Zázrak z Omahy. Roku 2007 jej časopis Time uvedl na seznamu 100 nejvlivnějších lidí světa. Více.

Warren Buffett

4. Amancio Ortega

Společnost: Inditex

Majetek: 71,30 mld. USD

Amancio Ortega je španělský podnikatel, miliardář a zakladatel Inditexu. Nejslavnější společnost ze skupiny Inditexu je Zara. Narodil se roku 1936 ve španělské A Coruňi. Ortega je ženatý, má tři děti. Patří mezi nejbohatší lidi na světě, podle časopisu Forbes je v roce 2017 čtvrtým nejbohatším člověkem na světě. Více.

Amancio Ortega

5. Mark Zuckerberg

Společnost: Facebook

Majetek: 56,00 mld. USD

Mark Zuckerberg je internetový podnikatel, zakladatel a výkonný ředitel Facebooku. Narodil se roku 1984 ve White Plains ve státě New York. V květnu 2012 se oženil se svojí dlouholetou přítelkyní Priscillou Chanovou. Více.

Mark Zuckerberg s rodinou

6. Carlos Slim Helú

Společnost: América Móvil

Majetek: 54,50 mld. USD

Carlos Slim Helú je mexický podnikatel a v roce 2014 nejbohatší člověk na světě. Narodil se roku 1940 v Mexico City v rodině libanonských přistěhovalců a byl pátým z celkově šesti dětí. Carlos vystudoval inženýrství na Universidad Autónoma de México. V současné době se o jeho impérium starají především  jeho tři synové. Více.

Carlos Slim Helú

7. Larry Ellison

Společnost: Oracle

Majetek: 52,20 mld. USD

Larry Ellison je americký podnikatel, spoluzakladatel a výkonný ředitel Oracle Corporation. Narodil se roku 1944 v New Yorku. Na střední škole nepatřil k nijak vynikajícím studentům. Na vysoké škole toho pak mnoho neodstudoval. Odjel do Kalifornie a začal pracovat jako programátor. Po šesti letech strávených programováním se rozhodl osamostatnit a založit vlastní firmu. Dal jí jméno Software Development Laboratories. O pár let později ji pak přejmenoval na Oracle. Více.

Larry Ellison

8. / 9. David Koch a Charles Koch

Společnost: Koch Industries

Majetek: 48,30 mld. USD

Koch Industries, Inc. je americký soukromý konglomerát energetických společností, který sídlí v městě Wichita v Kansasu. Pobočky a dceřiné firmy Koch Industries podnikají v mnoha oblastech – ve výrobě, obchodu a investicích, též v primárních odvětvích těžby, zpracování a distribuci ropy, chemikálií, energie, vláken, polymerů a podobných surovin, minerálů, hnojiv, papíru, vybavení v zemědělském a chemicko-technologickém sektoru, finančnictví, obchodování s komoditami atd.

David Koch a Charles Koch

10. Michael Bloomberg

Společnost: Bloomberg LP

Majetek: 47,50 mld. USD

Michael Bloomberg je americký podnikatel a politik. V letech 2002 až 2013 byl starostou New Yorku. Narodil se roku 1942 v americkém Bostonu. Dlouhá léta byl demokratem, ale před prvními volbami do funkce přestoupil do tábora republikánů. V roce 1981 založil vlastní agenturu na poskytování ekonomického zpravodajství, nynější agenturu Bloomberg. Stal se jedním z nejbohatších lidí světa. Více.

Michael Bloomberg

Tagy: nejbohatší lidé boháči finančníci

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku