zavřít

10 našich reprezentantů v zimních sportech

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Vybrali jsme 10 našich sportovců a sportovkyň, kteří nás reprezentují v zimních sportech. Chcete se dozvědět více o jejich životech? Přečtěte si následující článek...

zdroj: Profimedia.cz

Karolína Erbanová

Karolína Erbanová je česká rychlobruslařka specializující se na krátké a střední tratě. Je dvojnásobnou bronzovou medailistkou z mistrovství světa, několikanásobnou juniorskou mistryní světa a držitelkou jednoho juniorského světového rekordu. Více.

Karolína Erbanová zdroj: Wikipedia.cz

Martina Sáblíková

Martina Sáblíková je česká rychlobruslařka specializující se na dlouhé tratě, trojnásobná olympijská vítězka a několikanásobná mistryně České republiky, Evropy i světa, držitelka několika juniorských i seniorských světových rekordů. Více.

Martina Sábliková Martina Sábliková, zdroj: Profimedia.cz

Ester Ledecká

Ester Ledecká je česká lyžařka a snowboardistka, mistryně světa z Kreischbergu z roku 2015, dcera zpěváka a skladatele Janka Ledeckého. Je dvojnásobnou juniorskou snowboardovou mistryni světa z roku 2013 ve slalomu, která se také věnuje i sjezdovému lyžování. Více.

Ester Ledecká zdroj: Facebook

Eva Samková

Eva Samková je česká snowboardistka závodící ve snowboardcrossu a olympijská vítězka v této soutěži na Zimních olympijských hrách 2014 v Soči. Na X Games 2014 v coloradském Aspenu vybojovala druhé místo. V letech 2010, 2011 a 2013 se stala juniorskou mistryní světa. Více.

Eva Samková zdroj: Tisková zpráva

Gabriela Koukalová

Gabriela Soukalová je česká reprezentantka v biatlonu, dvojnásobná stříbrná medailistka ze Zimních olympijských her 2014, mistryně světa ve smíšené štafetě a stříbrná medailistka z vytrvalostního závodu z Mistrovství světa v biatlonu 2015, vítězka dvanácti individuálních závodů světového poháru. V juniorské kategorii se stala mistryní světa v závodě štafet. Více.

Gabriela Soukalová zdroj: Tisková zpráva

Michal Šlesingr

Michal Šlesingr je český biatlonista, jehož dosavadním největším úspěchem je zlatá medaile ze smíšené štafety na MS 2015 ve finském Kontiolahti. Na MS 2007 v italské Anterselvě získal stříbrnou medaili ze sprintu. Ze stejného mistrovství světa získal také jeden bronz z vytrvalostního závodu. Ve světovém poháru vyhrál jeden individuální závod. Více.

Michal Šlesingr zdroj: Wikipedia.cz

Ondřej Moravec

Ondřej Moravec je český reprezentant v biatlonu, pravidelný účastník světového poháru, mistrovství světa a olympijských her. Je trojnásobným olympijským medailistou ze ZOH 2014 v ruském Soči, kde získal dvě stříbra a jeden bronz. Více.

Ondřej Moravec zdroj: Tisková zpráva

Veronika Vítková

Veronika Vítková je česká reprezentantka v biatlonu. Z juniorské kategorie má titul juniorské mistryně světa v individuálním a ve štafetovém závodu. V kategorii dospělých jsou jejími největšími úspěchy zlatá medaile na Mistrovství světa 2015, stříbrná medaile ze ZOH 2014 v Soči ze smíšené štafety a bronzová medaile ze stejné disciplíny na Mistrovství světa 2013. Více.

Veronika Vítková zdroj: Wikipedia.cz

Jakub Janda

Jakub Janda je českým skokanem na lyžích. V roce 2006 jako první Čech vyhrál světový pohár. Prvního vítězství v pohárovém závodě se dočkal 23. ledna 2005 v německém Titisee-Neustadtu. Více.

Jakub Janda zdroj: Tisková zpráva

Šárka Strachová

Šárka Strachová je česká reprezentantka v alpském lyžování. Specializuje se na slalom, v němž se stala mistryní světa na Åreském šampionátu 2007. Celkově na mistrovstvích světa získala čtyři medaile. Na Zimních olympijských hrách 2010 ve Vancouveru dojela ve slalomu na třetím místě a vybojovala tak první českou olympijskou medaili ze sjezdového lyžování po dvaceti šesti letech. Více.

Šárka Strachová zdroj: Tisková zpráva

Tagy: sportovci

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku