zavřít

10 našich reprezentantů v zimních sportech

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Vybrali jsme 10 našich sportovců a sportovkyň, kteří nás reprezentují v zimních sportech. Chcete se dozvědět více o jejich životech? Přečtěte si následující článek...

Karolína Erbanová

Karolína Erbanová je česká rychlobruslařka specializující se na krátké a střední tratě. Je dvojnásobnou bronzovou medailistkou z mistrovství světa, několikanásobnou juniorskou mistryní světa a držitelkou jednoho juniorského světového rekordu. Více.

Karolína Erbanová

Martina Sáblíková

Martina Sáblíková je česká rychlobruslařka specializující se na dlouhé tratě, trojnásobná olympijská vítězka a několikanásobná mistryně České republiky, Evropy i světa, držitelka několika juniorských i seniorských světových rekordů. Více.

Martina Sábliková

Martina Sábliková,zdroj:Profimedia.cz

Ester Ledecká

Ester Ledecká je česká lyžařka a snowboardistka, mistryně světa z Kreischbergu z roku 2015, dcera zpěváka a skladatele Janka Ledeckého. Je dvojnásobnou juniorskou snowboardovou mistryni světa z roku 2013 ve slalomu, která se také věnuje i sjezdovému lyžování. Více.

Ester Ledecká

Eva Samková

Eva Samková je česká snowboardistka závodící ve snowboardcrossu a olympijská vítězka v této soutěži na Zimních olympijských hrách 2014 v Soči. Na X Games 2014 v coloradském Aspenu vybojovala druhé místo. V letech 2010, 2011 a 2013 se stala juniorskou mistryní světa. Více.

Eva Samková

Gabriela Koukalová

Gabriela Soukalová je česká reprezentantka v biatlonu, dvojnásobná stříbrná medailistka ze Zimních olympijských her 2014, mistryně světa ve smíšené štafetě a stříbrná medailistka z vytrvalostního závodu z Mistrovství světa v biatlonu 2015, vítězka dvanácti individuálních závodů světového poháru. V juniorské kategorii se stala mistryní světa v závodě štafet. Více.

Gabriela Soukalová

Michal Šlesingr

Michal Šlesingr je český biatlonista, jehož dosavadním největším úspěchem je zlatá medaile ze smíšené štafety na MS 2015 ve finském Kontiolahti. Na MS 2007 v italské Anterselvě získal stříbrnou medaili ze sprintu. Ze stejného mistrovství světa získal také jeden bronz z vytrvalostního závodu. Ve světovém poháru vyhrál jeden individuální závod. Více.

Michal Šlesingr

Ondřej Moravec

Ondřej Moravec je český reprezentant v biatlonu, pravidelný účastník světového poháru, mistrovství světa a olympijských her. Je trojnásobným olympijským medailistou ze ZOH 2014 v ruském Soči, kde získal dvě stříbra a jeden bronz. Více.

Ondřej Moravec

Veronika Vítková

Veronika Vítková je česká reprezentantka v biatlonu. Z juniorské kategorie má titul juniorské mistryně světa v individuálním a ve štafetovém závodu. V kategorii dospělých jsou jejími největšími úspěchy zlatá medaile na Mistrovství světa 2015, stříbrná medaile ze ZOH 2014 v Soči ze smíšené štafety a bronzová medaile ze stejné disciplíny na Mistrovství světa 2013. Více.

Veronika Vítková

Jakub Janda

Jakub Janda je českým skokanem na lyžích. V roce 2006 jako první Čech vyhrál světový pohár. Prvního vítězství v pohárovém závodě se dočkal 23. ledna 2005 v německém Titisee-Neustadtu. Více.

Jakub Janda

Šárka Strachová

Šárka Strachová je česká reprezentantka v alpském lyžování. Specializuje se na slalom, v němž se stala mistryní světa na Åreském šampionátu 2007. Celkově na mistrovstvích světa získala čtyři medaile. Na Zimních olympijských hrách 2010 ve Vancouveru dojela ve slalomu na třetím místě a vybojovala tak první českou olympijskou medaili ze sjezdového lyžování po dvaceti šesti letech. Více.

Šárka Strachová

Tagy: sportovci

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku