zavřít

10 herců, kteří si v loňském roce nejvíce namastili kapsy

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

10 nejúspěšnějších herců roku 2016 vydělalo dohromady úctyhodných 513 miliónů amerických dolarů, což představuje asi 13 miliard korun. Víte, kteří herci se do top 10 dostali? Přečtěte si následující článek a dozvíte se to!

Vin Diesel

Vin Diesel, zdroj: Tomáš Burkoň

1. Kevin Hart ($87,5 milionů)

Kevin Hart se narodil roku 1978 ve Philadelphii v Pennsylvanii. Je to americký herec a komik, známý především svými rolemi v ulítlích komediích jako např. Centrální inteligence nebo Poldův švagr.

Kevin Hart - Centrální inteligence zdroj: Warner Bros. Pictures / Claire Folger

2. Dwayne Johnson ($64,5 milionů)

Dwayne se narodil roku 1972 v Miami na Floridě Atě a Rockymu Johnsonovým. Postupně se stal jedním z nejznámějších mužů nejen v Americe, ale i jinde ve světě. Dwaynův otec „Rocky Johnson“ a dědeček „High chief Peter Maivia“ byli oba dobře známi jako vlivní a velmi působivý wrestleři. Více.

Dwayne Johnson - Rychle a zběsile 8 zdroj: Universal Pictures

3. Jackie Chan ($61 milionů)

Jackie Chan je mistr bojového umění, herec, režisér, producent, kaskadér, komik, akrobat, filmař, scenárista, podnikatel a zpěvák. Stal se známým prostřednictvím kung-fu a akčních filmů, svým akrobatickým stylem, humorným načasováním, používáním rekvizit včetně nábytku a jiných improvizovaných zbraní. Více.

Jackie Chan - Shaolin zdroj: Variance Films

4. Matt Damon ($55 milionů)

Matt Damon se narodil v Bostonu v Massachusetts. Už jako dítě se objevil v několika divadelních produkcích. V 16-ti letech se zúčastnil konkursu pro New Yorského agenta, který jej později obsadil do jeho první role ve filmu Mystic Pizza (1988), kde si zahrál s Julií Roberts. Více.

Matt Damon - Jason Bourne zdroj: Universal Pictures

5. Tom Cruise ($53 milionů)

Tom Cruise měl kočovné dětství. Spolu s třemi sestrami se jeho rodina neustále stěhovala z města do města za prací jeho otce. Díky stěhování měl problémy s učením, která byla spojená s jeho dyslexií, jediné v čem na škole vynikal byl sport. Do prvního kontaktu s hraním přišel na střední škole, kde dostal roli Nathana Detroita ve hře "Chlapci a panenky“. Od té doby mu bylo jasné, že se chce stát hercem. Více.

Tom Cruise, Annabelle Wallis - Mumie zdroj: Universal Pictures

6. Johnny Depp ($48 milionů)

Johnny Depp je americký herec. Má indiánské, německé a irské předky. Se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Více.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem - Johnny Depp

7. Ben Affleck ($43 milionů)

Když byl velmi mladý, Benova rodina se přestěhovala do Bostonu a právě tady si zahrál první hereckou roli. Byla to role v televizním seriálu The Voyage of the Mimi (1984). V tomto seriálu se seznámil s Mattem Damonem o dva roky starším hercem. Z obou se stali nejlepší kamarádi a dlouholetí spolupracovníci. Více.

Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti - Ben Affleck

8. Vin Diesel ($35 milionů)

Vin uskutečnil svůj herecký debut již v sedmi letech v New Yorském divadle. Průběh jeho dospívání byl přímo spojen s divadlem. Na vysoké škole studoval tvůrčí psaní a postupně začínal psát scénáře. Již na počátku devadesátých let se stal aktivním filmařem a prvním jeho snímkem byl film Multi-Facial, který byl vybraný pro filmový festival v Canes. Více.

Vin Diesel

9. Robert Downey Jr. ($33 milionů)

Robert Downey jr. se dostal k filmu již v pěti letech. Po několika menších rolích na sebe upozornil ve filmu Feťáci, coby zhýčkaný mladý student Julian, který podlehne drogám. Paradoxně právě tahle role stojí na začátku Robertových problémů s návykovými látkami. Více.

Captain America: Občanská válka - Robert Downey Jr.

10. Shah Rukh Khan ($33 milionů)

Shah Rukh Khan je snad nejznámějším současným indickým hercem. Jeho herecká kariéra začala rolí v TV seriálu Fauji v roce 1988 a v další mýdlové TV sérii Circus. Debutoval ve filmu Deewana v roce 1992 a zde se mu otevřely dveře filmového průmyslu. Více.

Raees - Shahrukh Khan

Tagy: herec top 10

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku