zavřít

10 českých osobností, které oslavili narozeniny v tomto týdnu

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Víte, které české celebrity z řad herců, zpěváků, sportovců či modelek oslavili v uplynulém týdnu narozeniny? Přečtěte si následující článek a dozvíte se to!

zdroj: vlastní

1. David Kraus (nar. 13. 2. 1980)

David Kraus je synem herečky a výtvarnice Jany Krausové a moderátora a herce Jana Krause. Se svou kapelou vystupuje mj. v otcově pořadu Uvolněte se, prosím. Spolu se svou matkou si zahrál ve filmu Hezké chvilky bez záruky. Více.

David Kraus zdroj: Archiv

Více fotek Davida Krause

2. Jan Dolanský (nar. 14. 2. 1978)

Jan Dolanský se narodil v Hradci Králové, kde vystudoval základní školu. Ve 14 letech odešel do Prahy, kde nastoupil na Státní konzervatoř - hudebně dramatický obor, kterou ukončil v roce 1997. Více.

Cesty domů, Jan Dolanský zdroj: TV Prima

Více fotek Jana Dolanského

3. Hynek Čermák (nar. 14. 2. 1973)

Hynek Čermák je český herec, držitel Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli v roce 2011 ve snímku Nevinnost. Více. Hynek Čermák zdroj: Profimedia.cz

Více fotek Hynka Čermáka

4. Jaromír Jágr (nar. 15. 2. 1972)

Jaromír Jágr je český lední hokejista hrající za klub Florida Panthers v NHL. Mezi jeho největší úspěchy patří zlato z olympiády v Naganu 1998. Jaromír je nejvýše postaveným hráčem kanadského bodování NHL, který získal titul z mistrovství světa, olympijské zlato i Stanley Cup. Více.

Jaromír Jágr Jaromír Jágr, zdroj: Profimedia.cz

Více fotek Jaromíra Jágra

5. Jaromír Hanzlík (nar. 16. 2. 1948)

Když se řekne Jaromír Hanzlík, každý si hned představí uřvaného strýce Pepina, rozevlátého kovboje Honzu nebo uťáplého Dr. Mráčka v promáčeném obleku. Herec, kterého zná celý národ a sledoval jeho výkony ve filmech, seriálech či na divadelních prknech, začínal už jako sedmnáctiletý. Více.

Sanitka 2 - Jaromír Hanzlík, Tomáš Juřička zdroj: Česká televize / Pavla Černá

Více fotek Jaromíra Hanzlíka

6. Bára Basiková (nar. 17. 2. 1963)

Bára Basiková je česká zpěvačka zpívající převážně rockovou hudbu. V 80. letech začala zpívat se skupinou Martina Němce Precedens, se kterou vydala i svou první desku Doba ledová. 6. září 2013 vydala po 12 letech nové sólové album nazvané Belleville. Více.

Bára Basiková zdroj: Archiv

Více fotek Báry Basikové

7. Jan Přeučil (nar. 17. 2. 1937)

Jan Přeučil se narodil v Pardubicích. Měl velice těžké dětství. Nejprve pracoval jako dřevomodelář a později ve slévárně. Po studiu na gymnáziu pokračoval na DAMU, které absolvoval v roce 1960. Ihned po ukončení studia se stal členem činohry Divadla Na zábradlí. Více.

Klíček - Jan Přeučil zdroj: Bontonfilm

Více fotek Jana Přeučila

8. Miloš Forman (nar. 18. 2. 1932)

Miloš Forman se narodil v Čáslavi. Vyrůstal v domově mládeže v Poděbradech, protože jeho rodiče zahynuli během války. Vystudoval FAMU a v roce 1963 debutoval jako režisér snímkem Konkurs, což byly dvě povídky. Více.

Milovaní - Miloš Forman zdroj: Aerofilms

Více fotek Miloše Formana

9. Simona Krainová (nar. 19. 2. 1973)

Simona Krainová se narodila v Havířově. Po Sametové revoluci v roce 1989 se úspěšně zúčastnila castingu, který pořádala agentura Madison models a odcestovala do Paříže jako začínající modelka. Více.

Tereza Maxova, Simona Krainova Tereza Maxova, Simona Krainova, zdroj: Profimedia.cz

Více fotek Simony Krainové

10. Jana Paulová (nar. 19. 2. 1955)

Jana Paulová je česká herečka, působila i jako zpěvačka a konferenciérka. Studia herectví na DAMU ukončila v roce 1976. Je manželkou hudebníka Milana Svobody, má dvě dcery. Pochází z umělecké rodiny, její otec František Paul a její matka Eva Šenková byli herci a operetní zpěváci. Více.

Do roka a do dna - Jana Paulová zdroj: Česká televize / Michael Kucharski

Více fotek Jany Paulové

Tagy: narozeniny herec zpěvák

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku