Kdo je větší borec: Bart, nebo Homer?


Kdo by neznal rodinu Simpsonových ze Springfieldu? Její příběhy baví lidi po celém světě bezmála 30 let. V dnešním souboji se zaměříme na mužskou část této rodinky, tedy Barta a Homera. Vaše hlasování dá odpověď na otázku, který z dvojice je lepší, populárnější a zkrátka, který je větší borec.

Simpsonovi, zdroj: Archiv

Homer Simpson je manželem Marge a otec Bárta, Lízy a Maggie Simpsonových. Je synem Mony Simpsonové a Abrahama Simpsona. Homer za prvních 500 epizod seriálu vykonával více než 188 různých povolání. Ve většině epizod ovšem pracuje jako bezpečnostní technik ve Springfieldské jaderné elektrárně, tuto pozici v zaměstnání získal v epizodě Homerova odysea (první série). V práci je Homer často ignorován a vůbec zapomínán jeho vedoucím a ředitelem elektrárny Montgomerym Burnsem a často během výkonu svého povolání usíná.

Homer v Elektrárně

Matt Groening se pro Homerovo povolání rozhodl, protože jako bezpečnostní technik v jaderné elektrárně má potenciál vyvolat velkou neplechu. Každé z dalších zaměstnání trvalo pouze jednu epizodu, v první polovině seriálu scenáristé vymýšleli důvody vyhazovů z elektrárny a také zpětného návratu na místo bezpečnostního technika ve Springfieldské elektrárně. V dalších dílech často Homer přijímá nové zaměstnání jako možnou novou práci, ale vždy si to rozmyslí, bez jakýchkoliv dopadů na svoje původní zaměstnání v jaderné elektrárně.

Více informaci o Homerovi

Bárt Simpson je jediným synem Homera a Marge Simpsonových. Je mu 10 let (narozeniny má 23. února). Mezi jeho zájmy patří skateboarding, vandalství, animovaný pořad Itchy & Scratchy a komiksy (Radioaktivní muž). Jeho úhlavní nepřátelé jsou Levák Bob, kterého už Bart několikrát poslal za mříže, a ředitel základní školy Seymour Skinner. Jeho idol je Šáša Krusty. V seriálu se také objevuje jako výtržník s pseudonymem El Barto. Jeho jméno je přesmyčkou anglického výrazu Brat (spratek).

Bárt a Milhouse zdroj:Archiv

Jeho nejlepším přítelem je Milhouse Van Houten. Na výlety a exkurze nosí červenou kšiltovku. Velice rád používá telefon k naštvání a znemožnění Vočka Szyslaka průpovídkami jako: – „Je tam chlapík jménem W. C. Hajzl?“ – „Je tam Herma Frodit(ová)“ – „Je tam pan Vilí Zanej?“. – „Je tam Al, přímení Koholik?“

Více informací o Bártovi

 

Homer Simpson vs Bárt Simpson

 1. Kdo je podle Vás více populární?
 2. Kdo má lepší hlášky?
 3. Jaká postava má lepší český dabing?

  Co takhle Simpsonovi ve filmu?

  Nebo máte raději seriál Simpsonovi?

  Staňte se fanoušky rodinny Simpsonových

  Chci se stát fanouškem filmu Simpsonovi ve filmu
  Chci se stát fanouškem seriálu Simpsonovi
  Chci se stát fanouškem Bárta Simpsona
  Chci se stát fanouškem Homera Simpsona
  Chci se stát fanouškem Marge Simpsonové
  Chci se stát fanouškem Lízy Simpsonové
  Chci se stát fanouškem Maggie Simpsonové